KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14739476
nr 1473 9476
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1921. Olja på pannå, 23x34, yttermått inklusive ram: 27x38 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:50:03
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg